21/02/2016

Sprzęt

Sprzęt którym pracujemy

dron

DJI Phantom 3 – dron

To bezzałogowy statek powietrzny zwany potocznie DRONEM. Dzięki niemu możemy wykonać ujęcia lotnicze z dowolnego pułapu w przedziale 0-500 m, zasięg sterowania to około 2 km. Dron potrafi utrzymywać się w powietrzu nawet ponad 20 minut co pozwala na dokładny oblot filmowanego obiektu. Dzięki podglądowi w czasie rzeczywistym na 8″ tablecie w jakości HD możemy wykadrować dokładnie to, na czym nam zależy. Dzięki kamerze zawieszonej na 3 osiowym stabilizatorze uzyskujemy w pełni płynne ujęcia. Kamera potrafi zarejestrować filmy w jakości 2.7K lub FullHD, nawet do 60 klatek/sekundę. Zdjęcia wykonuje w postaci pliku RAW o rozdzielczości 12 MPix.

Gimbal – Steady M2 – stabilizacja na najwyższym poziomie

stabilizacja
Gimbal to elektroniczny, żyroskopowy stabilizator obrazu dzięki któremu kamera jest utrzymywana zawsze w zadanej pozycji, eliminuje ruchy i drgania w trzech osiach dzięki czemu obraz rejestrowany przez kamerę jest niezwykle stabilny i płynny. Trzy mocne silniki oraz dwa czujniki imu odpowiadają za niezwykłą precyzję urządzenia. Gimbal posiada pięć programowalnych trybów pracy pozwalających dostosować urządzenie do aktualnych warunków.

Sony a6300 – bezlusterkowa kamera

sony-a6300-vs-a7s-ii1-960x480
Model α6300 to flagowy aparat bezlusterkowy APS-C z wymiennymi obiektywami firmy Sony wyposażony w najszybszy na świecie autofokus 0,05 s z największą liczbą pól AF opartych na detekcji fazy (425), przetwornik Exmor® CMOS o efektywnej rozdzielczości 24,2 megapiksela, bardzo szeroki zakres czułości ISO 100–51 200, udoskonalone nagrywania filmów 4K oraz wizjer XGA OLED Tru-Finder™.

Stabilizacja Manfrotto

1368613293.95
Głowica Video przeznaczone są do kamer filmowych lub aparatów wykorzystywanych do filmowania. Oparte na konstrukcji olejowej charakteryzują się płynnymi ruchami co pozwala uniknąć efektu szarpania na nagrywanym filmie.

Dodatkowe oświetlenie

P0024363_new_com1

Wszędzie tam gdzie potrzeba więcej światła zabieramy lampy doświetlające.

Lampa diodowa Aputure Amaran AL-198C to wysokiej jakości, profesjonalne urządzenie pozwalające na równomierne oświetlenie podczas fotografowania lub filmowania.

Model AL-198C posiada wbudowane diody z płynną regulacją temperatury barwowej światła od 3200 K do 5500 K. Dzięki temu emitowane światło może mieć barwę światła dziennego, bądź cieplejszą. Zarówno temperaturę, jak i natężenie światła można regulować płynnie za pomocą pokręteł regulacyjnych.